Blog > Komentarze do wpisu
Garaż z drogą zawartością

 Garage, Series 6: Synthetic, Comme des Garcons

Garage wprawił mnie w prawdziwe osłupienie. Jak to możliwe, żeby ktoś tak perfekcyjnie upłynnił zapach unoszący się w garażu ogromnego fana marek Kawasaki, Yamaha i BMW?
Garage pachnie oszołamiająco dosłownie garażem, w którym przechowuje się drogi samochód i kilka równie drogich Garagemotorów. Tylko trochę aldehydów bym odjęła żeby realność tego zapachu sięgnęła niedorzecznego zenitu. Jest to tak silnie jednorodna woń, że nawet ciężko rozłożyć ją na czynniki pierwsze i zanalizować pod kątem składu. Poza idealnym, "drogim" garażem pojawia się jeszcze charakterstyczna woń spalin oraz smuga smaru... Tak pachnie osoba, która spędziła w swoim motoryzacyjnym sanktuarium całe popołudnie i w dodatku nie zmieniła ubabranych motocyklowymi wydzielinami ciuchów.
Ten zapach ma kolor szlechetnej, mrocznej i zawadiackiej czerni.

 Garage łączy w sobie walory moich dwóch pasji - perfumiarstwa i motocykli. Wydawałoby się, że tych dwóch dziedzin nijak nie dałoby się połączyć. No cóż, tak pomyślałaby osoba wyjątkowo postronna, nie mająca pojęcia jakie zapachy można zamknąć we flakonie... ;)

To jedne z nielicznych niesłodkich (och, zdecydowanie niesłodkich ;D) i totalnie dziwacznych perfum, które z chęcią bym kupiła. I wszystko wskazuje na to, że kupię... Już widzę się oczami wyobraźni noszącą to cudeńko. Myli się jednak ten, kto pomyślał, że będę się przyodziewać w Garaż (w towarzystwie tego całego skórzanego rynsztynku, kasku itd..) podczas motocyklowych wojaży. To już nie byłoby to. Będę nosić ten zapach na codzień, między ludzi ;D Na motocyklowe wojaże wybieram się pachnąca takimi Baby Doll czy Flowerbomb Extreme na przykład ;)

 Jeden z recenzentów na Luckyscencie po prostu cudownie podsumował Garage CdG. "Uwaga, ludzie biorą prysznic żeby tak nie pachnieć!". W obliczu tej zachwycająco dobitnej prawdy objawionej nie mam nic do dodania ;)

Nuty zapachowe: aldehydy Laurel, ślady nafty, nuty skórzane, zapach plastikowych kwiatów, octan wetiweru, chińskie drewno cedrowe

piątek, 07 listopada 2008, daigee

Polecane wpisy